EU vásárlási útmutató
Nyaralás, új munkahely vagy hétvégi bevásárlás a közeli uniós országokban - a kisgyermekes családok Európa-szerte utaznak. A vásárlási útmutatóval szeretnénk fontos információt nyújtani az EU-ban elérhető HiPP termékválasztékkal kapcsolatban.
A szülők bízhatnak a HiPP márkában: termékeink mindig és mindenhol megfelelnek a szigorú minőségi és biztonsági követelményeinknek. Ezt megígérjük!
Mire kell ügyelnem, ha más uniós országból származó HiPP termékeket használok?
A HiPP termékek csomagolásán az alábbi információk olvashatók:
- A termék neve
- Adhatósági életkor
- A főbb összetevők képi megjelenítése
- Információ az egyes terméktulajdonságokról
Ha az 1-4. pontok megfelelnek az otthon megszokott termékről ismert információknak, akkor a HiPP termék összetétele megegyezik.
5. Ha az 1-4. pontokban eltérés van, célszerű átnézni az összetevők listáját. Kérjük, győződjön meg arról, hogy a termék megfelelő-e gyermeke számára.
6. Amennyiben kérdése van a termékekkel kapcsolatban, kérjük, forduljon az egyes országok HiPP tanácsadóihoz. Az elérhetőséget a címkén találja.
Üveges, poharas vagy tasakos termékek – összehasonlíthatók egymással a receptúrák?
A különböző csomagolási formáknak - mint például az üveges, poharas vagy tasakos csomagolás - különböző követelményeknek kell megfelelniük a gyártás és a töltés tekintetében. Ez szükségessé teheti a különböző receptúrákat. Ha gyermeke kedvenc terméke más csomagolásban kapható egy másik uniós országban, kérjük, ellenőrizze az összetevőket. Amennyiben kérdése van a termékekkel kapcsolatban kérjük, forduljon az adott ország HiPP tanácsadóihoz. Az elérhetőség a csomagoláson olvasható.
Kisebb különbségek az összetevőkben, annak ellenére, hogy a HiPP termék ugyanúgy néz ki - miért van ez?
Alapvetően az EU rendeletben szabályozza, hogyan kell feltüntetni a termékek összetevőit a csomagoláson. Az egyes uniós országok némileg eltérően értelmezik ezeket a rendeleteket. Ezeket a helyi előírásokat be kell tartani, ha egy terméket ugyanazzal a receptúrával kínálunk a különböző országokban.
Milyen különbségek lehetnek az összetevőkben?
Az összetevők különböző százalékos aránya
Az uniós jogszabályok szerint bizonyos összetevők százalékos arányát fel kell tüntetni. Ez azokra az összetevőkre vonatkozik, amelyeket a termék megnevezése, vagy a képi ábrázolásban látható alapanyag meghatároz. Ezt a szabályozást az egyes országokban eltérően kezelik. Egyes országokban például minden olyan összetevő százalékát fel kell tüntetni, ami a képi ábrázolásban szerepel, míg más országok csak néhány, valóban fontos összetevőre fókuszálnak. Az összetevőkben lévő ilyen jellegű különbségek nem befolyásolják a termék minőségét, mivel az összetétel azonos.
Az összetevők eltérő elnevezése
A vitaminok és ásványi anyagok elnevezésében a helyi jogszabályok miatt van még különbség. Egyes országok nagyon szakszerű elnevezést igényelnek, mások inkább a köznyelvi elnevezést használják. Például sok helyen a "C-vitamin" hétköznapi elnevezést használják, de egyes országokban az "aszkorbinsav" elnevezést kell használni, amelyet nem minden fogyasztó ismer a C-vitamin szinonimájaként.
Az összetevők csoportosítása
Egyes országok fontosnak tartják az összetevők áttekinthető felsorolását. Előírják, hogy az összetevőket zárójelben csoportosítsák, például vitaminok (A-vitamin, niacin, E-vitamin, ...). Más országok ezzel szemben egy olyan megjelenítési formát tartanak megfelelőnek, amely szerint csoportosítás nélkül, csökkenő sorrendben tüntetik fel az összes összetevőt: például: A-vitamin, ..., niacin, ..., ..., ....
A HiPP mindig naprakész
A HiPP termékeket rendszeresen felülvizsgálják és szükség esetén átfejlesztik az alábbi okokból kifolyólag:
- új táplálkozástudományi ismeretek
- új rendeleti előírások
- a fogyasztói igények változása
Az átfejlesztett termékek kereskedelmi forgalomba kerülésekor előfordul, hogy a régi és az új receptúrájú termékek egyaránt megtalálhatók az EU-ban. Amennyiben kérdése van a termékváltozásokkal kapcsolatban kérjük, forduljon az adott ország HiPP tanácsadóihoz. Az elérhetőség a csomagoláson olvasható.
Mit kell tudnom a HiPP bébiételek vásárlásáról az EU-ban?
Megközelítőleg hasonlóan széles választékkal találkozhat a HiPP-et forgalmazó uniós országokban, mint otthon. Természetesen a nemzeti ajánlások vagy szokások befolyásolják a választékot, így néhány esetben előfordulhatnak eltérések.
Különböző életkori ajánlások ugyanazon termék esetében
Ha más európai országokban vásárol, kérjük, vegye figyelembe, hogy a megszokott terméken az ottani táplálkozási ajánlásoknak megfelelő, eltérő életkori ajánlás szerepelhet. Az összetevők alapján kiderül, hogy a termék megfelel-e az otthon már ismert terméknek. Amennyiben kérdése van a termékekkel kapcsolatban kérjük, forduljon az adott ország HiPP tanácsadóihoz. Az elérhetőség a csomagoláson olvasható.
Ugyanaz a termék különböző kiszerelésekben
A HiPP üveges bébiételek különböző kiszerelésekben kaphatók, mivel a táplálkozási szokások eltérők. Míg egyes országokban a szokásoknak megfelelően desszertet fogyasztanak a főétkezések után, addig más országokban a kiadós főétkezés a szokás és mellőzik a desszertet.
Értékes növényi olaj a HiPP menükben
A menük a táplálkozástudományi szakértőink által ajánlott mennyiségű hozzáadott növényi olajat tartalmaznak, amely hozzájárul a csecsemők és kisgyermekek telítetlenzsírsav-beviteléhez. A különböző kiszerelésű menük egyformán kiváló minőségűek.
Mit kell tudnom a HiPP tápszerek vásárlásáról az EU-ban?
Különösen a tápszerek esetében vannak nagyon eltérő táplálási ajánlások Európán belül. Ha a tápszert nem otthon vásárolja, úgy nézze át alaposan a csomagoláson található információkat, mivel az elkészítési és adagolási javaslatok között lehetnek eltérések. Amennyiben kérdése van a termékekkel kapcsolatban kérjük, forduljon az adott ország HiPP tanácsadóihoz. Az elérhetőség a csomagoláson olvasható.
A tápszerek jelölése PRE, 1-, 2-, 3-, 4-es számokkal, valamint a tejalapú gyermek- és junioritalok - mit is jelentenek ezek pontosan?
Az országokban a tápszerek típusát a PRE, 1-, 2-, 3-, 4-es számokkal, valamint a gyermekital, juniorital megnevezésekkel kategorizálják. Ezek a jelölések a csomagolás elején láthatók. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy ezek a kategóriák eltérhetnek az otthon megszokott, különböző életkorokra vonatkozó jelölésektől. A PRE és az 1-es jelzés vonatkozik az anyatej-helyettesítő tápszerekre, amelyek újszülöttkortól fogyaszthatók (anyatej hiányában gyermekorvos javaslata alapján). Az anyatej-kiegészítő tápszereket és a tejalapú gyermek- vagy junioritalokat a 2-, 3-, 4-es, valamint a gyermekital és a juniorital feliratokkal jelölik, a csomagolásokon további információt talál az életkori ajánlásokról.
Keményítő a tápszerekben
A keményítőt azért adják a tápszerekhez, hogy krémesebb legyen a termékek állaga. A német és az osztrák anyatej-helyettesítő és a 6 hónapos kortól ajánlott anyatej-kiegészítő tápszerekben is van keményítő, amely fel van tüntetve az összetevőkben, valamint a tápérték táblázatban is. A keményítőt nem tartalmazó tápszereknél a „keményítő nélkül“, illetve a „csak laktózt tartalmaz“ felirat olvasható a csomagoláson.
Az elkészítési javaslatok befolyásolják a HiPP COMBIOTIK® tápszerek tápértékét
A HiPP COMBIOTIK® tápszerek, gyermek- és junioritalok gondosan válogatott összetevőket és a természet példája alapján további értékes összetevők egyedülálló kombinációját tartalmazzák. Az egyik ilyen összetevő a természetes tejsavkultúra.
Egyes uniós országokban 70 °C-os vízhőmérsékletet írnak elő a csecsemőtápszerek elkészítéséhez. Ezekben az országokban a HiPP tápszerekben nincs tejsavkultúra, hiszen a túl magas hőmérséklet károsítaná. A tejsavkultúrát is tartalmazó HiPP tápszerek, gyermek- és junioritalok esetében ez az összetevő a csomagolás elején, valamint az összetevők mögötti felsorolásban fel van tüntetve.
Amennyiben kérdése van a termékekkel kapcsolatban kérjük, forduljon az adott ország HiPP tanácsadóihoz. Az elérhetőség a csomagoláson olvasható.